Річний план роботи Лашківського ЗДО на 2024 - 2025 н.р.
02-01-2025, 09:46
ЗМІСТ
І розділ. Аналіз роботи закладу дошкільної освіти за 2023-2024 навчальний рік
ІІ розділ. Завдання на новий 2024-2025 навчальний рік
ІІІ розділ. Методична робота з кадрами
IV розділ. Організаційно – педагогічна робота
V розділ. Вивчення стану життєдіяльності дітей
VI розділ. Робота методичного кабінету
VII розділ. Адміністративно – господарська діяльність
VIII. Додатки:
Додаток 1 – Медична робота в ЗДО
Додаток 2 – Організація харчування
Додаток 3 - Охорона життя та безпека життєдіяльності дітей
Додаток 4 - Наступність роботи ЗДО зі школою
Додаток 5 – Свята та розваги
Додаток 6 - План роботи на літній- оздоровчий період
РОЗДІЛ І.
Аналіз роботи закладу дошкільної освіти за 2023-2024 навчальний рік.
На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005 № 178, Положення про дошкільний навчальний заклад, з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації я, Фурман Ганна Юріївна, директор Лашківського закладу дошкільної освіти , освіта повна вища педагогічна, педагогічний стаж 23 роки , звітую про основні напрямки своєї діяльності за 2023-2024 навчальний рік.
1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
Лашківський заклад дошкільної освіти розпочав функціонування з жовтня 1965 року.
Заклад знаходиться у комунальній власності . Балансоутримувач – Кіцманська міська рада.
Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем. Режим роботи закладу 9годин: з 8.30 до 17.30 .
Діяльність закладу здійснюється у відповідності до Законів України: Конституції України, Закону України « Про освіту», Закону України « Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Санітарного регламенту, Статуту ЗДО , Колективного договору та інших розпорядчих документів.
Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.
Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.
2. Склад вихованців:
ЗДО має типове приміщення.
За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 40 місць для дітей віком від 1.5 років до 6 ( 7 ) років.
Комплектація груп дітьми в 2023-2024 навчальному році складала – 33 дітей. В очному режимі в ЗДО функціонувала 1чергова група, згідно розпорядження Кіцманської міської ради 23.08.2022 № 161-р «Про відкриття чергових груп у закладах дошкільної освіти Кіцманської міської ради.»
Група укомплектовані згідно програмових та санітарно – гігієнічних вимог. ЗДО має музичний зал, ігрові майданчики для 2 вікових груп, спортивний майданчик.
Середньомісячне відвідування за навчальний рік склало 58 % , від загального списку дітей, та 95 % від нормативів наповнення різновікової групи.
У 2023 році ЗДО прийняв 1групу дітей різного віку. У 2024 році до ЗЗСО підуть 10 випускників ЗДО.
2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
В закладі дошкільної освіти проводиться відповідна робота, направлена на забезпечення закладу кадрами. Та у зв’язку зі зміною режиму роботи закладу та функціонуванням однієї чергової групи відбулися деякі зміни .
У 2021- 2022 навчальному році трудовий колектив налічував 14 працівників. У 2022- 2023 навчальному році кількість працівників зменшилась (зараз становить 7 працівників).
У 2023-2024 навчальному році у закладі працювало:
· 3 – педагогічні працівники; ( 1 директор ,1 вихователь та 1 керівник музичний- зовнішній сумісник)
· 4 – технічний персонал . ( 1 помічник вихователя, 1 кухар, 1 машиніст із прання , 1 завгосп)
Педагогічний процес у Лашківського ЗДО забезпечують 3 кваліфікованих спеціалісти: директор , вихователь та керівник музичний (зовнішній сумісник).
З них :
· вищу кваліфікаційну категорію –1педагог
· кваліфікаційну категорію «спеціаліст» – 1 педагог
За період 2023-2024 навчального року всі педагоги пройшли курси підвищення кваліфікації.
3. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ
Заклад дошкільної освіти здійснює освітньо - виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ЗДО, Базового компоненту дошкільної освіти, санітарного Регламенту. Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту в Лашківському ЗДО у 2023-2024 навчальному році визначався освітньою програмою «Дитина» (нова редакція).
Протягом навчального року всі педагоги ЗДО постійно підвищували педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі педагогічних майстерень, педагогічних лабораторій. Форми роботи в зв’язку з воєнним станом переважно відбувалися в режимі онлайн (платформа ZOOM).
Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі форми методичної роботи:
семінари:
1.«Комунікативно-мовленнєвий розвиток дошкільників» (26.12.2023) ( семінар- практикум );
2. «Інформаційно-комунікаційні технології як чинник підвищення якості освіти в ЗДО» (06.02.2024) (практикум);
3. «Як формувати навички сталого способу життя у дошкільників» (01.03.2024) (семінар)
4. «Розвиток комунікативної компетентності педагога як основа ефективного спілкування та взаємодії з батьками в ЗДО» (12.04.2024) (семінар-тренінг);
Педагогічні ради:
1. «Основні орієнтири нового навчального року. Дошкільна освіта: реальні кроки в наявних умовах» (Засідання круглого столу) (серпень, 2023)
2. «Від якості процесу – до якості результату. Виховання почуття патріотизму у дошкільників» (травень, 2024)
Перша педагогічна рада відбулася у формі круглого столу:
- в обговоренні і затвердженні плану на новий навчальний рік приймав участь весь педагогічний колектив; педагогам були надані оновлені рекомендації для роботи в ЗДО в умовах воєнного стану;
- в довідці відмічено успіхи та недоліки в роботі в процесі підготовки груп до нового навчального року.
Проведено одну тематичну підсумкову педагогічну раду, яка пройшла в формі творчого педагогічного марафону у травні 2024 «Виховання почуття патріотизму у дітей дошкільного віку засобами народної гри та волонтерства» . Педагоги протягом року приймали активну участь у волонтерській діяльності та проводили разом з дітьми цікаві ігри та патріотичні зустрічі з нашими захисниками.
Педагогічні працівники отримали такі консультації:
- «Фольклорні скарби українського народу - шлях до розвитку мовленнєвої особистості»;
- «Культура українського мовлення дошкільнят – основа формування національних почуттів.»;
- «Складові мовленнєвого розвивального середовища в групах»;
В січні місяці відбувся конкурс українських колядок та щедрівок , метою якого було збагачення лексики старших дошкільників засобами українського фольклору, утвердження української ідентичності.
Проведені відкриті покази освітньо – виховної діяльності: педагоги ЗДО майстерно підготували і показали інтегровані заняття з підрозділу «Літературне образотворення» : «Народні родзинки для маленької дитинки» - використання забавлянок, примовлянок, колискових, казок, ігор-діалогів, жартівливих текстів у небилицях; казок, оповідань сучасних авторів згідно віку у поєднанні з інноваційним напрямом групи. На високому методичному рівні проведені заняття .
Родзинкою на цих заняттях були літературні твори сучасних авторів: « Мед для мами» Івана Малковича, « Як звірята дощику раділи» Ольги Зубер.
Також на другій педагогічній раді підведено підсумки освітньої роботи за рік. Педагогічний колектив прозвітував про пророблену роботу , а також затвердив план на літній оздоровчий період.
Відповідно до річного плану в ЗДО були проведені музичні свята та розваги . У закладі проводилися виставки дитячих робіт, фотовиставки відповідно запланованих у річному плані тематик.
Лашківський ЗДО тісно співпрацює з Лашківським ЗЗСО, адже саме туди йдуть отримувати середню освіту більшість наших випускників.
Адміністрація школи, майбутні вчителі першокласників та учні зі щирими посмішками зустрічали дітей в День відкритих дверей. Діти з радістю слухали цікаві оповіді дорослих, відповідали на запитання, грали та рухалися, виконували різноманітні завдання; отримали максимум позитивних емоцій і познайомилися з середовищем освітнього закладу. Впевнені, що тільки спільно ми виховаємо гідне наше майбутнє !
У квітні 2024 року в ЗДО відбувся «Тиждень безпеки дитини» та «Місячник з охорони праці». Під час підготовки до «Тижня безпеки дитини» проведено ряд заходів: видано наказ від «Про проведення «Тижня безпеки дитини» та «Дня цивільного захисту» в ЗДО у весняно-літній період 2024 року»; опрацьовано з працівниками ЗДО інструкцію з охорони праці з надання першої долікарської допомоги»; проведено бесіди з педагогами: «Порядок зв’язку з екстреними службами», «Основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів»; 25.04.2024 року о 13.00 з педагогами відбувся круглий стіл, де обговорювалися питання: «Дії персоналу при виникненні НС», «Дії під час обстрілу та авіа ударів»; підготовлено матеріали по підрозділах: «Природа мати, коли ти добре знаєш її», «Безпечні вулиці та дороги», «Вогонь-друг, вогонь - ворог», «Середовище людей та предметний світ», «Здорова дитина – щаслива родина»; 25.04.2024 року о 10.00 з дітьми вихователь Гугуман М.І. провела розвагу «Відважні пожежники»; 26.04.2024 року пройшло практичне заняття з вихователями ЗДО: «Тушіння пожежі первинними засобами пожежогасіння»; 29.04.2024 року о 10 годині 39 хвилин проведено навчальну евакуацію дітей з приміщення ЗДО; організовано виставку дитячих малюнків: «З вогнем не будемо жартувати – про небезпеку потрібно знати»; проведено роботу з батьками: - консультації (онлайн та офлайн) : «Тривожна валіза», «Склад медичної аптечки»; «Сімейний план дій при надзвичайних обставинах»; «Правила безпеки при загрозі терористичного акту», «Як забезпечити безпеку?»; поновлено інформаційні папки «Безпека дитини» в кожній віковій групі; анкетування батьків з питання безпеки життєдіяльності дітей; заступником завідувача з господарства В.Фурман перевірено стан пожежних щитів та пожежного інвентарю, стан електричного, спортивного та медичного обладнання, наявність інструктажів на робочих місцях;
Діти переглянули відео : «Обережно! Вибухонебезпечні предмети! Інформація висвітлена на сайті закладу.
Надалі будемо продовжувати спрямовувати методичну роботу на модернізацію змісту, форм, методів освітнього процесу; створювати сприятливі умови для діяльності творчих груп, впровадження в практику роботи інноваційних технологій; забезпечення диференційованого підходу до дітей під час проведення освітньої роботи.
4. СИСТЕМА РОБОТИ ЩОДО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДИТИНИ.
У 2023-2024 навчальному році у черговій групі виховуються 10 діток пільгових категорій ( 2 дітей ВПО, 3 дітей , батьки яких є учасниками бойових дій , 4 дітей з багатодітних сімей, 1 дитина з ООП).
У ЗДО створено соціальний паспорт родин пільгових категорій.
Адміністрацією закладу своєчасно оформляються та подаються до відділу освіти і науки клопотання та необхідні документи для отримання такими родинами пільги – на харчування.
Надається методична і консультативна допомога сім'ям, забезпечується процес включення батьків у роботу з виховання, навчання та адаптації дитини.
5.Організація харчування
Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 « Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» зі змінами від 28.07. 2021 № 786; Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах ( наказ МОН та МОЗ № 298/227 від 17.04.2006. За період 2023-2024 років за результатами перевірок Чернівецького міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, невідповідності нормам калорійності харчування дітей не виявлено.
Оснащення матеріально-технічної бази з організації харчування забезпечує оптимальні умови для прийому, зберігання, обробки і приготування продуктів харчування.
В закладі використовуються примірні чотирьохтижневі меню на всі чотири сезони, які затверджуються міським головою та узгоджуються з начальником Чернівецького міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області. Вартість харчування становить 60 % від вартості харчування , 40% виплачується з бюджету міської ради.
Меню вивішується щодня увечері, щоб батьки могли напередодні ознайомитися з ним.
Станом на 01.06.2024 року у закладі харчуються безкоштовно 5дітей .
Питання організації харчування підлягають адміністративному та медичному контролю, результати обговорюються на виробничих нарадах, педагогічних радах.
5. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ
В ЗДО створено оптимальні умови для проведення медичної, профілактичної, фізкультурно - оздоровчої роботи. Медична й профілактично-оздоровча робота здійснюється відповідно до річного плану роботи закладу дошкільної освіти. З метою пропагування здорового способу життя в закладі з дітьми та батьками проводиться санітарно-просвітницька робота. На постійному контролі у адміністрації ЗДО знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов утримання дітей . На жаль , станом на 01.06.2024 року в закладі посада сестри медичної вакантна.
6. УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ДИРЕКТОРА ЗДО
Директор ЗДО підпорядковується безпосередньо начальнику управління освіти і науки. У своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України « Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, рішеннями Уряду, розпорядженнями засновника, наказами управління освіти і науки, правилами і нормами з охорони праці, Статутом закладу, Колективним договором. Безпосереднє керівництво здійснює відділ освіти Кіцманської міської ради. Управлінські рішення та дії керівника ЗДО були спрямовані на виконання таких завдань:
1. Організація діяльності колективу щодо надання освітніх послуг населенню відповідно до статуту ЗДО.
2. Комплектування чергової групи на 1вересня 2023 – 2024 навчального року дітьми та кадрами.
4. Облаштування найпростішого укриття та забезпечення його належного санітарного стану .
5.Забезпечення умов для безпечного перебування дітей у ЗДО, ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.
6. Організація харчування та медичного обслуговування дітей.
7.Вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.
8. Сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних працівників
9. Створення сприятливого емоційно – психологічного клімату у колективі ЗДО, забезпечення умов для фізичного та психічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу.
10. Організація дистанційної роботи педагогічних працівників.
11. Організація різних форм співпраці з батьками.
12. Організація роботи з дітьми з ООП.
13. Організація роботи черговї групи в умовах військового стану.
Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу нашого закладу. Цьому сприяє власний сайт, сторінка у фейсбук.
7. РОБОТА ПО ЗМІЦНЕННЮ МАТЕРІАЛЬНО - ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЗДО
У 2023-2024 навчальному році всі кошти направлені на: створення належних безпечних умов перебування дітей у ЗДО, дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, поточний ремонт системи опалення.
9. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З СІМ’ЯМИ ВИХОВАНЦІВ
Взаємодія з сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в організації освітньо – виховної роботи з дітьми. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та навчання дітей. Педагогічний колектив використовував для цього різні активні форми співпраці :
- батьківські збори;
- індивідуальні консультації;
- виставки робіт дітей , батьків та вихователів,
- участь батьків у підготовці та проведенні свят,
- «зелені десанти»;
- круглі столи;
- онлайн – спілкування, спілкування з допомогою вайбер, спілкування у групах .
Дякую родинам наших вихованців за допомогу в організації освітньо – виховного процесу , за створення затишку на території та у приміщенні ЗДО.
10. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ, ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ТА ПРАЦІВНИКІВ
В закладі організовано триразове харчування дітей. Всі діти ЗДО отримали новорічні подарунки.
Працівники ЗДО перетворили технічне приміщення підвалу на найпростіше укриття для учасників освітнього процесу. Педагогічним колективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. У річному плані роботи в розділі « Охорона життя і здоров’я дошкільників» розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму. Розроблений та затверджений в ЗДО план заходів , спрямованих на запобігання та протидію булінгу на 2023-2024 навчальний рік, який включає комплексну роботу з усіма учасниками освітньо- виховного процесу.
Інформація про виконану роботу висвітлюється на сайті закладу. Вихователі в вайбері для батьків вихованців розміщували цікаву інформацію з питань безпеки дитини та профілактики булінгу: розвивальні мультфільми, відео-заняття, консультації он-лайн , пам’ятки тощо. На заключній педагогічній раді педагоги прозвітували про проведену роботу щодо профілактики булінгу .
Працівники ЗДО двічі на рік проходять медичний огляд.
Працівники, які знаходяться в декретній відпустці, отримують із Фонду соціального страхування одноразову допомогу при народженні дитини і оплачувану відпустку для догляду за дитиною до 3-х років.
Всі працівники, які хворіють, отримують згідно листків непрацездатності допомогу по тимчасовій втраті працездатності.
Всі працівники мають щорічну відпустку з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення .
11. СОЦІАЛЬНА АКТИВНІСТЬ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.
У жовтні 2023 року у ЗДО проведено зустріч з захисниками «Кафе осінніх смаколиків» присвячене Дню захисника та захисниці.
До великодніх свят проведено розвагу « Христос Воскрес – Воскресне й Україна»
У травні 2024 року проведено свято вшанування Дня матері, Дня сімї та дня Героя. У цьому заході взяли участь захисники та їх матері.
16.05.2024 року - флешмоб до Дня вишиванки.
Колектив брав участь у всіх зборах термобілизни, носків, продуктових наборів, овочів, медикаментів для ЗСУ, які оголошував відділ освіти ; допомагали продуктами військовим , людям які потребували, протягом усього року готували домашні смаколики , випічку, домашні консерви, збирали гроші на тепловізори, безпілотник, автомобіль , речі першої необхідності для наших захисників.
2023-2024 навчальний рік дійсно виявився роком викликів та бар'єрів.
Але я з задоволенням хочу констатувати, що ми вижили, достойно його прожили та успішно дійшли до фінішу. Вистояли осінь. Працювали з постійними відключеннями світла, по 5 разів на день бігали в укриття. Працівники харчоблоку готували вдома , готували раніше, готували пізніше, але заклад дошкільної освіти не закривався. Ми повноцінно надавали свої послуги, тобто давали можливість батькам працювати та годувати свої сім'ї.
Я вдячна всім працівникам закладу за роботу.
Я вдячна всім батькам, які допомагали та допомагають нам створювати затишок та комфорт для дітей, все те, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту нашим вихованцям .
Продовжуємо сіяти вічне, добре, мудре. Продовжуємо віддавати тепло сердець, любов та ласку нашим найкращим дітям.
Колектив працює і буде працювати надалі згідно свого кредо
«Роби велике, поки воно ще мале, тому що, все велике починається з малого» ( Сенека) .
РОЗДІЛ ІІ.
ЗАВДАННЯ НА НОВИЙ 2024/2025 н. р.
2.1. Нормативно-законодавчий супровід
Функціонування ЗДО у 2024/2025 навчальному році
буде регламентуватися нормативно-правовими актами, зокрема:
1. Конституцією України;
2. Законом України «Про дошкільну освіту», затвердженим Указом
Президента України від 11 липня 2001р.№2628-11І;
3. Конвенцією прав дитини, ратифікованою Постановою Верховної ради України від 27 лютого 1991 р. №789-XІІ;
4. Національною Доктриною розвитку освіти в Україні в XXІ столітті, затвердженою Указом Президента України від 17.04.2002р. №347/2002;
5. Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні (нова редакція), 2012;
6. Програмою навчання та виховання дітей від 2 до 7років «Дитина»Київ,2020 рік
7. Парціальна програма «Про себе треба знати, про себе треба дбати»
8. Парціальна програма Єфименка «Казкотерапія»
9. Програма Впевнений старт для старшого віку
10. Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305;
11. Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України, затвердженим наказом МОН України від 06.10.2023р. №930 зі Змінами до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 20.12.2011 №1473;
12. Комплексна освітня програма для дітей раннього віку «Стежинки у Всесвіт»( протокол №4 від 22.09.2020 року Комісії з дошкільної педагогіки та психології МОН)
13. Типовим положенням про методичний кабінет ДНЗ від 09.11.2010 р. №1072
14. Наказом МОНУ «Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах» від 07.08.2019р. № 353
15. Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах від 17.04.13 р. № 298227
16. Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-36 від 24.01.2019р. «Про режим роботи дошкільних навчальних закладів»;
17. Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-263 від 07.05.2018р. «Про організацію обліку дітей дошкільного віку»;
18. Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-583 від 04.10.2007р. «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади»;
19. Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-811 від 17.12.2008р. «Про здійснення соціально-педагогічного патронату»;
20. Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-455 від 03.07.2009р. «Планування роботи в дошкільних навчальних закладах»;
21. Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України №1/9-419 від 2.07.2020 р. «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу»;
22. Інструктивно-методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України № 1/9-322 від 2.07.2019 «Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у 2019/2020 навчальному році»;
23. Інструктивно-методичним листом Міністерства освіти і науки України № 1/9-438. від 27.08.2004р. «Організація фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ».
24. Інструктивно-методичним листом МОНУ «Про організацію роботи з дітьми 5-річного віку» №1/9-666 від 27.09.2020
25. Інструктивно–методичними рекомендаціями «Про організовану і самостійну діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі» від 10.08.2021 р. № 1/9-404
26. Законом України «Про інноваційну діяльність»;
27. Ст.23 Закону України «Про освіту»
28. Законом України «Про цивільну оборону», «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру»;
29. Законом України «Про охорону праці»;
30. Законом України «Про пожежну безпеку»;
31. Законом України «Про дорожній рух»;
32. Законом України «Про спорт»;
33. Законом України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення»;
34. Положенням про організацію робіт з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти (2015р.);
35. Типовим переліком обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах (наказ МОН України від 11.06.2002 р. № 509);
36. Методичними рекомендаціями щодо підбору і використання іграшок для дітей раннього віку у дошкільних навчальних закладах (МОН України, від 17.03.2006 р. № 1/9-153);
37. Методичними рекомендаціями щодо підбору і використання іграшок для дітей дошкільного віку у дошкільних навчальних закладах (МОН України, від 18.07.2008 р. № 1/9-470);
38. Інструктивно-методичними рекомендаціями щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі (МОН України, від 27.08.2020 р. № 1/9-438);
39. Переліком навчальних видань, рекомендованих МОН України для використання в освітньому процесі в дошкільних навчальних закладах у 2020-2021 н. р. (лист МОНУ від 13.07.09 № 1/9-477, інформаційний збірник МОНУ 22-23-24/2009);
40.Методичними рекомендаціями до програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», схваленою до використання у дошкільних навчальних закладах України
41.Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2020.року № 55
42. Парціальна програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку «Казкова фізкультура» (Лист ІМЗО від 09.07.2019 №22.1./12 – Г - 627);
43.Програма хореографічної діяльності для дітей віком від 3-х до 7 ми років «Дитяча хореографія» (Лист ІМЗО від 18.05.2020 №22.1./12 – Г – 282);
2.2. Пріоритетні завдання на 2024/2025 навчальний рік
Враховуючи аналіз освітньої і методичної роботи у 2023/2024 н. р., досягнення і перспективи розвитку, а також робота закладу в умовах воєнного стану, педагогічний колектив у наступному 2024/2025 н. р. буде спрямовувати свою діяльність на розв’язання основних пріоритетних завдань:
1. Продовжувати роботу щодо формування національно-патріотичного та духовного виховання дошкільників різноманітними засобами та методами.
2. Продовжувати роботу по розвитку мовлення дітей засобами художнього слова.
3. Формування здорового способу життя дітей на засадах культурної спадщини нашого народу
1
|
№ 1 Засідання педагогічної ради
«Про основні напрямки роботи ДНЗ у 2024/2025 н. р.»
|
||||
1. Аналіз результатів роботи за минулий рік та основні педагогічні проблеми і завдання педагогічного колективу на 2024 – 2025 навчальний рік
|
Серпень
|
інформація
|
директор
|
|
|
2. «Про організацію роботи в дошкільному навчальному закладі у 2024/2025 навчальному році.» Лист МОН від 12.08.2022 р. №1/9-504.;
3. Про гранично допустиме навантаження на дитину в ЗДО. Наказ МОН України від 20.04.2015р.№446
|
Доповідь
|
директор
|
|
||
4. Обговорення та затвердження річного плану роботи на 2024/ 2025 н. р;
|
круглий стіл
|
директор,
вихователі
|
|
||
5. Затвердження видів планування; розкладу організованої життєдіяльності дітей
|
обговорення
|
||||
6.Ознайомлення з педагогічним навантаженням педпрацівників у 2024/2025 н. р.
|
директор
|
|
|||
6. «Педагогічні цікавинки»
|
виставка методичних посібників
|
Вихователь
|
|
№ з/п
|
Зміст роботи
|
Термін виконання
|
Форма проведення
|
Відпові-дальний
|
Приміт-ка
|
2
|
Засідання педагогічної ради №2
«Розвиток морально- духовних якостей особистості дитини різними засобами та методами».
|
||||
1. Про виконання рішень попередньої педради;
|
листопад
|
інформація
|
директор
|
|
|
2. Програмові вимоги щодо розвитку морально- духовних якостей дитини за програмою «Дитина»(нова редакція)
|
доповідь
|
Вихователь
|
|
||
3. Форми та методи роботи щодо формування у дітей морально- духовних якостей
|
Інформаційний виступ
|
Вихователь
|
|
||
4.Формування почуття прекрасного на заняттях з образотворчої діяльності та музики
|
З досвіду роботи
|
музкерівник-
|
|
||
5. Міні-виставка дидактичних ігор та розвивальних ігор, посібників, спрямованих на розвиток морально-духовних якостей особистості дитини.
|
|
Інформація-виставка
|
|
|
|
3
|
Засідання педагогічної ради №3
«Про шляхи оптимізації мовленєвого розвитку дітей раннього та дошкіільного віку»
|
||||
1. Про виконання рішень попередньої педради;
|
лютий
|
інформація
|
Директор
|
|
|
2. Особливості формування мовленнєвої та комунікативної компетенції дітей дошкільного віку
|
|
доповідь
|
Вихователь
|
|
|
3. Розвиток діалогічного та монологічного мовлення дітей під час ознайомлення з творами образотворчого мистецтва.
|
|
методичні рекоменда-ції
|
Вихователь
|
|
|
4.Збагачення словникового запасу дітей під час прослуховування музичних творів та звуків природи.
|
|
музкерівник
|
|
|
5. Нетрадиційні форми та методи роботи з дітьми, щодо розвитку зв’язного мовлення .
|
|
З досвіду роботи
|
|
|
|
6. Презентація музичних творів та художніх картин відповідно до вимог програми.
|
|
презентація
|
Вихователь
|
|
|
4
|
Засідання педагогічної ради №4
«Про підсумки роботи ЗДО в 2024/2025 н .р.»
|
||||
1. Про виконання рішень попередньої педради;
|
Травень
|
інформація
|
Завідувач
|
|
|
2. Звіт про підсумки освітньо- виховної та методичної роботи за 2024/2025 н .р
|
|
директор
|
|
||
3. Аналіз стану роботи з
питань комплексного вивчення навчально-виховного процесу у старшій групі (аналітична довідка тематичного вивчення);
|
Довідка
|
|
|||
4.Обговорення та затвердження плану роботи ЗДО на літній оздоровчий період 2025 року
|
|
План роботи
|
Директор та вихователі
|
|
№ з/п
|
Зміст роботи
|
Термін виконання
|
Форма узагальнення
|
Відпові-дальний
|
Примітка
|
1.
|
Складання перспективного плану проходження атестації педагогічних працівників та курсів підвищення кваліфікації.
|
вересень
|
перспек-тивний план
|
директор
|
|
2.
|
Забезпечення участі педагогів у проходженні курсів підвищення кваліфікації при Чернівецькому ІППО
|
згідно плану МК
|
матеріали на допомогу
|
директор
|
|
3.
|
Проведення огляду періодичної преси, новинок методичної та психолого-педагогічної літератури
|
щомісяця
|
|
Вихователь
|
|
4.
|
Проведення діагностики рівня теоретичних та практичних знань, умінь педагогів, необхідних для співпраці з дітьми, родинами, професійний розвиток
|
Травень
|
діагнос-тичні картки
|
директор
|
|
5.
|
Забезпечення участі педагогів у засіданні методичних об’єднань району та участі у конкурсах
|
згідно плану МК
|
|
директор
|
|
№ з/п
|
Зміст роботи
|
Термін виконання
|
Форма узагальнення
|
Відпові-дальний
|
Примітка
|
5.
|
Проведення педгодин
1. Обов’язкова освіта дітей старшого дошкільного віку.
3. Оцінка досягнень дошкільника в контексті Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»
(за новою редакцією)
3.Забезпечення взаємодії між дошкільним закладом та батьками
|
вересень
жовтень
квітень
|
протокол
|
директор
|
|
6.
|
Проведення психологічного всеобучу
1.Гіперактивна дитина
|
Жовтень
|
матеріали на допомогу
|
директор
|
|
7.
|
Проведення педагогічного тренінгу:
Формування техніки, технології та культури мовлення у педагогів ЗДО
1. Вступна частина
2. Вправа Ваші очікування
3. Вправа „Розповім тобі казку”
4 Історія про себе
Мій голос
5. Міні-лекція „Використання вихователем акторського мовлення”
6.Релаксація
|
листопад
|
методичні рекомендації
|
Вихователь
та директор,
музкерівник
|
|
8.
|
Проведення Круглого столу. Ділимося досвідом.
«Форми та методи роботи протягом дня, щодо формування моральних та духовних якостей у дітей»
|
Січень
|
матеріали на допомогу
|
Вихователь
|
|
9.
|
Здійснення самоосвіти педагогів за визначеним напрямком освітньої діяльності
|
упродовж року
|
методична скарбничка індивіду-альні плани
|
директор педагоги
|
Звіти
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Приміт-ки
|
1
|
Заняття
Організована діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі з розвитку моральних якостей
|
|||
Теоретична частина
|
||||
1. Визначення та зміст моральної компетенції дитини;
|
Грудень
|
|
Інформаційні матеріали, методичні рекомендації
|
|
2. Вирішальні фактори у розвитку моральних якостей дітей на етапі дошкільного дитинства (види та зміст роботи);
|
|
|||
3.Виховання духовного розвитку дітей раннього віку;
|
|
|||
4.Виховання морально-духовних якостей дітей дошкільного віку
|
|
|||
Практична частина
|
||||
1. Перегляд заняття з розвитку моральних якостей у старшій дошкільній групі за творами Сухомлинського
|
грудень
|
|
|
|
2. Перегляд заняття з розвитку зв’язного мовлення (Виховання патріотичних почуттів у старших дошкільників)
|
|
|
||
3. Перегляд сюжетно-рольової гри в групі раннього віку
|
|
|
№ з/п
|
Тема та вид заходу
|
Термін виконання
|
Відповідальний
|
Примітки
|
1
|
Використання нетрадиційних форм і методів роботи з дітьми у формуванні морально- духовних якостей
|
листопад
|
вихователь
|
|
2
|
Виховання доброти, чуйності у дітей раннього віку(сюжетно-рольова гра)
|
січень
|
вихователь
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відповідальний
|
Відмітка
|
1.
|
Стиль педагогічного спілкування , як умова розвитку самоповаги дошкільника
|
Вересень
|
Директор
|
|
2.
|
Компетентний дорослий поряд з дитиною
|
Жовтень
|
Директор
|
|
3.
|
Граючись зростаємо
|
Листопад
|
Директор
|
|
4.
|
Мова рідна, слово рідне
|
Листопад
|
Директор
|
|
5.
|
Дитина в сучасному світі
|
Грудень
|
Директор
|
|
6.
|
Особливості роботи з гіперактивними дітьми
|
Січень
|
Директор
|
|
7.
|
Допомогти дитині створити себе
|
Лютий
|
Директор
|
|
8.
|
Сюжетно – рольова гра «Школа моралі для дитини дошкільного віку»
|
Лютий
|
Директор
|
|
9.
|
Вчимо дитину бути здоровою
|
Березень
|
Директор
|
|
10.
|
Організація роботи з батьками
|
Березень
|
Директор
|
|
11.
|
Організація роботи з безпеки життєдіяльності дітей у дошкільному закладі
|
Квітень
|
Директор
|
|
12
|
Трудове виховання
|
Квітень
|
Директор
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відповідальний
|
Відмітка
|
1.
|
Вчимо дитину спілкуватися
|
Вересень
|
директор
|
|
2.
|
Чому діти різні
|
Жовтень
|
директор
|
|
3.
|
Формування активної позиції дитини щодо власної безпеки
|
Листопад
|
директор
|
|
4.
|
Щоб іграшка була корисною
|
Грудень
|
директор
|
|
5.
|
Виховання дружніх відносин у грі
|
Січень
|
директор
|
|
6.
|
Чого бояться наші діти
|
Лютий
|
директор
|
|
7.
|
Дитина і дорожній рух
|
Березень
|
директор
|
|
8.
|
Готовність до школи. Що ми розуміємо?
|
Квітень
|
директор
|
|
9.
|
Про літній відпочинок
|
травень
|
директор
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма узагальнення
|
Відпові-
дальний
|
Примітка
|
1
|
Проведення загальних батьківських зборів
|
||||
|
Засідання №1
1.Перспективи та завдання розвитку ЗДО на 2024/2025 н.р.
2.Програма виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» про оптимізацію взаємодії педагога з батьками .
3.Медичне обслуговування дітей в дошкільному закладі та стан харчування .
4.Відкритий мікрофон (обмін думками)
|
Вересень конференція
|
протокол
|
Директор вихователі
медична сестра
|
|
Засідання №2
1.Результативність роботи ЗДОу 2024/2025 н.р.
2. Реалізація змісту Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»
3.Про літню оздоровчу кампанію.
|
травень
|
протокол
|
директор,
медична сестра
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма узагальнення
|
Відпові-
дальний
|
Примітка
|
2
|
Проведення групових батьківських зборів
|
||||
|
Ранній вік
|
||||
Засідання №1
1. Спільна робота вихователя та сім’ї з соціальної адаптації дітей раннього віку у світлі Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»;
2. Батьківська вітальня «Розвиток дитини та її здоров’я»
|
жовтень
|
протокол
|
вихователь
групи раннього віку
|
|
|
Засідання №2
1. Попередження дитячого травматизму
2. Дискусія «Я сам» або криза 3-х років
|
квітень
|
протокол
|
вихователь групи раннього віку
|
|
|
Старший дошкільний вік
|
|||||
Засідання №1
1. «Ми сьогодні дошкільнята, ну а завтра школярі»(про програмові вимоги, щодо рівня знань майбутніх першокласників)
2. 2.Інформаційна панорама «Культура взаємин батьків і дітей»
|
жовтень
|
протокол
|
Вихователь Яна Заболоцька
|
|
|
Засідання №2
1.Попередження травматизму;
2 Відкритий мікрофон «Дитина та пустощі.Карати або не карати
|
квітень
|
протокол
|
Вихователь Яна Заболоцька
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма узагальнення
|
Відпові-
дальний
|
Примітка
|
3
|
Забезпечення функціонування Школи молодих батьків
|
||||
|
1. Значення взаємодії вихователя й родини для полегшення адаптації дитини до умов ЗДО;
|
вересень
|
матеріали на допомогу
|
Директор
вихователі
|
|
2. Підтримання пізнавального інтересу дитини раннього віку.
|
жовтень
|
||||
3. Особливості загартування дітей раннього віку.
|
листопад
|
||||
4. Кімната-місце найбільших відкриттів (створення предметно-розвивального середовища ).
|
грудень
|
||||
5. Естетичне виховання дітей раннього віку засобами музики й художнього слова.
|
січень
|
||||
6. Виховання самостійності у малюків.
|
лютий
|
||||
7. Вплив розвитку моторики на розвиток мовлення.
|
березень
|
||||
8. Як навчити дитину сприймати форму, розмір, колір.
|
квітень
|
||||
9. Ігри з водою, пошукова діяльність
|
Травень
|
||||
4
|
Проведення спільних акцій:
- Створюємо спортивний майданчик;
- Створюємо ігрову країну;
- Зустрічаємо птахів
|
протягом року
|
|
завідувач з госпо-дарства та батьки
|
|
5
|
Проведення Днів відчинених дверей
|
1 р.кв.
|
|
вихователі
|
|
1
|
Створення бази даних дітей неохоплених дошкільною освітою
|
вересень
|
списки дітей села
|
директор
|
|
2
|
Створення бази даних дітей пільгового контингенту ЗДО
|
вересень
|
банк даних
|
директор
|
|
3
|
Соціальний захист дітей пільгових категорій:
- обстеження сімей та складання актів обстеження;
- складання соціального паспорту ЗДО;
- внесення корекції в соціальний паспорт ЗДО;
- організація безкоштовного безоплатного харчування та
50% - для багатодітних
- надання звітної документації
до виконкому сільської ради
|
1 р.півр.
листопад
упродовжроку
упродовж року
щомісяця до 25 числа
|
акти
соціальний
паспорт
наказ
звіт
|
Педагоги
директор
директор
директор
|
|
4
|
Виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах
|
упродовж року
|
звіт
|
директор
|
|
5
|
Організувати роботу консультпункту „Дошколярик” (для дітей 5-ти річного віку)
|
щомісяця
|
план
|
Вихователі старшої групи
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відповідпові-дальний
|
Приміт-ки
|
1
|
Проведенняекскурсій для дітей старшої групи до школи:
· Натериторію школи
· У шкільну бібліотеку;
· У класні кабінети;
· У спортзал;
· У шкільну майстерню
|
упродовж року
|
вихователі
|
|
2
|
Організація виступів початкової школи з концертами, виставами у ЗДО
|
упродовж року
|
завуч
вчитель 1-го класу
|
|
3
|
Організація взаємовідвідувань виставок дитячих робіт
|
упродовж року
|
вихователі
вчитель
|
|
4
|
Проведення свята випуску дітей ЗДО до школи
|
травень
|
вихователі
|
|
5
|
Проведенняметодичного мосту «Дитячий садок – початкова школа».
|
жовтень
|
Вихователі,
вчитель 1-го класу
|
|
6
|
Організація роботи з батьками:
· Тематична виставка «Батькам майбутніх першокласників»;
· Інформаційні матеріали до тематичної папки:”Чи готова дитина до навчання в школі”, “Ми йдемо до школи”;
· Батьківські збори у ЗДО з запрошенням вчителів.
· Установчі батьківські збори у школі
|
жовтень
жовтень-березень
травень
травень
|
вихователі
вчитель 1-го класу
|
|
7
|
Організація роботи з дітьми:
· Прийом дітей у перший клас.
|
червень-серпень
|
Завуч школи
|
|
№ з/п
|
Зміст роботи
|
Термін виконання
|
Форма узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Приміт-ка
|
1
|
Стан організації навчально-виховного процесу в старшій групі
( вихователь Яна Заболоцька
|
квітень
|
довідка
(до педради №4)
|
директор
|
|
№ з/п
|
Зміст роботи
|
Термін виконання
|
Форма узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Приміт-ка
|
1
|
Результативність роботи з формування морально-духовних якостей дітей (всі групи)
|
листопад
|
довідка
(до педради №2)
|
директор
|
|
2
|
Результативність роботи з розвитку мови дошкільників (всі групи)
|
січень
|
довідка
(до педради №3)
|
директор
|
|
№ з/п
|
Зміст роботи
|
Термін виконання
|
Форма узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Приміт-ка
|
|
1
|
Готовність до нового навчального року (всі групи)
|
вересень
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
2
|
Ранковий прийом дітей, адаптація дітей до умов дитячого садка (група раннього віку)
|
жовтень
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
3
|
Обстеження мовлення дітей та система індивідуальної корекції
(всі групи)
|
жовтень
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
4
|
Дотримання режиму дня та організації роботи групи з урахуванням специфіки сезону, дня тижня, загального настрою дітей (всі групи)
|
1 р.міс.
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
5
|
Ефективність ранкової гімнастики та вправ після денного сну
(всі групи)
|
1 р.кв.
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
6
|
Сформованість культурно-гігієнічних навичок
(дошкільні групи)
|
1 р. кв.
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
7
|
Готовність педагога до робочого дня
|
за потребою
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
8
|
Організація прогулянки (дошкільні групи)
|
1 р.міс
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
|
|
|
||||
9
|
Перспективне та календарне планування навчально-виховного процесу (всі групи та педагоги)
|
до 15 числа щомісяця
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
10
|
Раціональність та ефективність організації господарчо-побутової праці – чергування, доручення, колективна праця (дошкільні групи)
|
січень
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
11
|
Система роботи з дітьми в куточку природи (старша група)
|
лютий
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
12
|
Створення у групах умов для самостійної художньої діяльності дітей (молодша група)
|
березень
|
картка аналізу
|
Директор
|
|
|
13
|
Оформлення куточка книги у групах
(дошкільні групи)
|
квітень
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
14
|
Дотримання вимог щодо ведення ділової документації вихователя
|
1 р.кв.
|
картка аналізу
|
директор
|
|
|
15
|
Організація святкових ранків
(всі групи)
|
1 р.кв.
|
картка аналізу
|
Директор
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін проведення
|
Форма узагальнення
|
Відпові-дальний
|
Примітка
|
|
1
|
Організаційно-методична робота
|
|||||
|
1.Укомплектування груп згідно нормативним вимогам;
|
вересень
|
списки дітей за віковими групами
|
директор
|
|
|
2.Проведення тарифікації педагогічних працівників;
|
вересень
|
|
директор
|
|
||
3.Ознайомлення педагогів з посадовими обов’язками, правилами внутрішнього розпорядку, графіком роботи
|
вересень
|
графіки, інструкції
|
директор
|
|
||
4.Здійснення передплати на періодичні видання
|
листопад
|
звіт
|
вихователі
|
|
||
5. Організація методичних виставок:
· «Наші досягнення»;
· «Атестаційний марафон»;
· «На допомогу вихователю»;
· «Новинки методичної літератури»;
|
упродовж року
|
матеріали виставки
|
Вихователі
Директор Тетяна Савчук
|
|
||
6. Організація методичних конкурсів:
· «Ігрове розвивальнесередовище»;
· «Кращий куточок природи»;
· «Кращий куточок українознавства»
|
жовтень
січень
квітень
|
протокол
|
директор
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін проведення
|
Форма узагальнення
|
Відпові-дальний
|
Приміт-
Ка
|
2
|
Науково-методична робота
|
||||
|
1.Складання розкладу занять відповідно до діючої програми
|
вересень
|
розклад
|
директор
|
|
2. Розробка раціонального режиму дня для кожної вікової групи
|
вересень
|
режим дня
|
директор
|
|
|
3. Складання картотеки педагогічних працівників
|
жовтень
|
картотека
|
директор
|
|
|
4. Розробка карток контролю
|
за графіком контролю
|
щоденник контролю
|
директор
|
|
|
5. Складання проекту плану роботи на новий навчальний рік та оздоровчий період
|
травень
|
проект
|
Творча група, директор
|
|
|
6. Підготовка методичних рекомендацій:
· Організація навчально-виховної роботи з дітьмиз розвитку моральних якостей;
· Використання карток –схем в роботі зі старшими дошкільниками
· Дошкільник - напередодні шкільного життя.
|
листопад
січень
квітень
|
рекомендації
|
директор
|
|
|
7. Поповнення фонду:
- інструктивно-методичними, директивними документами;
- методичною, науковою, довідковою літературою
- оформити стенди в методичному кабінеті
|
упродовж року
|
методичні матеріали
|
директор
|
|
|
8. Систематизування видань періодичної преси, методичної та психолого-педагогічної літератури в каталозі та картотеці за розділами
|
упродовж року
|
каталог
|
Вихователь
Тетяна Савчук
|
|
9. Поповнення тематичних папок
· Охорона здоров’я та попередження дитячого травматизму
· Робота з батьками (активні форми роботи з батьківською громадою )
· Мовленнєвий розвиток (нетрадиційні методи роботи з казкою)
|
листопад
грудень
січень
|
матеріали на допомогу
|
Юлія Лютик
Оксана Петракович
Яна Заболоцька
|
|
|
3
|
Вивчення, узагальнення і поширення передового педагогічного досвіду
|
||||
|
1. Моделювання досвіду роботи:
- Мистецтво в дошкільному закладі
( вихователь Оксана Петракович);
- Сюжетно-рольова гра як один із методів адаптації дітей раннього віку Тетяна Савчук
|
упродовж року
|
консультація
|
директор
|
|
2. Звітування педагогів про роботу над поглибленою темою
|
1 р.кв.
|
звіт
|
директор
|
|
|
3. Оформлення картотекипоглибленого вивчення педагогівзакладу
|
упродовж року
|
методична скарбничка
|
директор
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма
узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Примі-ки
|
1.
|
Виробничі наради
|
|
|
|
|
|
Засідання № 1
1. Підготовка ЗДО до нового навчального року
2. Правила внутрішнього трудового розпорядку в дошкільному закладі
3. Затвердження графіків роботи працівників на 2024/2025 н. р;
4.Готовність закладу до нового навчального року (технічний стан будівлі, виконані ремонтні роботи, дотримання карантинних та протиепідемілогічних заходів
5.Робота в умовах суворого дотримання лімітів по енергоресурсах та воді.
6. Різне
|
вереснь
|
протокол
|
Директор заступник завідувача з господарства
голова профкому
медична сестра
директор
|
|
Засідання №2
1. Організація роботи з охорони життя і здоров’я дитини в ЗДО
2. Про використання бюджетних коштів згідно до кошторису витрат
3. Дотримання правил пожежної безпеки в ЗДО
4. Різне
|
грудень
|
протокол
|
директор
завгосп
завгосп
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма
узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Примі-ки
|
|
Засідання № 3
1. Організація харчування дітей в ЗДО;
2. Дотримання режиму дня працівниками ЗДО:
3. Аналіз стану захворюваності в ЗДО;
4. Різне
|
січень
|
протокол
|
директор
директор медична сестра
вихователі
|
|
Засідання 4
1. Охорона праці працівників ЗДО;
2. Матеріально-технічний стан ЗДО;
3. Санітарно-гігієнічний режим ЗДО;
4. Аналіз стану відвідування дітьми ЗДО;
5. Різне
|
березень
|
протокол
|
Директор заступник завідувача з господарства
медична сестра
|
|
|
Засідання 5
1. Організація літнього оздоровлення дітей в ЗДО
2. Підготовка до ремонтно-опорядкувальних робіт в ЗДО
3. Підготовка до літнього оздоровчого періоду
4. Інформація про результати вибіркового контрою
5. Різне
|
травень
|
протокол
|
директор
заступник завідувача з господарства
медична сестра
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма
узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Примі-ки
|
2
|
Адміністративна діяльність
|
||||
|
Проведення тарифікації працівників ЗДО
|
вересень
|
тарифіка-ційні списки
|
директор
|
|
Комплектація вікових груп відповідно до віку дітей
|
вересень
|
списки
|
директор
медична сестра
|
|
|
Розробка заходів щодо підготовки ЗДО до зимового періоду
|
листопад
|
заходи
|
заступник завідувача з господарства
|
|
|
Оформлення річних статистичних звітів
|
грудень
|
звіт
|
директор
|
|
|
Аналіз стану захворюваності дітей та виконання плану дітоднів за півріччя
|
грудень
|
узагальнені дані
|
директор
|
|
|
Затвердження графіку відпусток працівників ЗДО
|
січень
|
графік відпусток
|
директор
|
|
|
Здійснення своєчасної здачі документації
· Табель заробітньої плати;
· Табель відвідування ЗДО дітьми;
· Показники електроенергії, води.
|
щомісяця
|
|
директор
|
|
|
Написання проекту річного плану на 2023/2024 н.р.
|
травень
|
проект
|
директор
|
|
|
|
|||||
Контроль за веденням табелюобліку робочого часу та розпису працівників.
|
постійно
|
книга обліку
|
директор
|
|
|
Контроль за батьківською платнею.
|
постійно
|
квитанції про оплату
|
директор
|
|
Проведення з працівниками закладу теоретичних та практичних занять з ЦО.
|
1 раз на міс.
|
журнал
|
Завгосп
|
|
|
Своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, техніки безпеки та пожежної безпеки з працівниками закладу.
|
система-тично (вересень, травень)
|
журнал
|
Завгосп
|
|
|
Контроль за виконанням службових обов'язків працівниками ЗДО
|
постійно
|
щоденник контролю
|
директор
|
|
|
Проведення бесіди з обслуговуючим персоналом на тему "Роль помічника вихователя в навчально-виховному процесі"
|
вересень
|
|
директор
|
|
|
Регулярне проведення списання майна та інвентарізації
|
систематично
|
відомість
|
бухгалтер
|
|
|
3
|
Зміцнення матеріально-технічної бази
|
||||
|
Придбання:
· Методичної літератури, інрашок;
· Канцтоварів;
· Фізкультурного обладнання;
· Знарядь праці (відра,граблі,лопати)
|
упродовж року
|
|
директор
Завгосп
|
|
Підготовка закладу до зимового періоду:
· Засклити вікна;
· Утеплити двері;
· Заготовити дрова
· Завезти пісок
· Перевірити горище та підвали
|
8-11
|
|
Завгосп
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма
узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Примі-ки
|
|
Організація ремонтних робіт:
· косметичні ремонти в групах, музичному залі та додаткових приміщеннях;
· у коморах
· благоустрій території ;
· ремонт сантехніки;
· обладнання спортивного майданчика;
· ремонт альтанок
|
серпень
упродовж року
|
|
завгосп
|
|
Придбання твердого інвентаря (меблі, посуд, миючі засоби)
|
упродовжроку
|
|
завгосп
|
|
|
Придбання м’якого інвентаря (робочий одяг, речей для ліжка, рушники)
|
упродовж року
|
|
кастелянка
|
|
|
Підготовка опалювальної системи до зими, освітлювальної системи, справність всього устаткування;
|
упродовж року
|
|
завгосп
|
|
|
4
|
Фінансово-господарська діяльність
|
||||
|
Аналіз заборгованості по батьківській платі
|
щомісяця
|
оперативні наради
|
директор
|
|
Аналіз використання бюджетних коштів
|
щоквар-тально
|
|
|
|
|
Контроль разом з батьківським комітетом ЗДО за залученням і використанням позабюджетних коштів
|
2 р/рік
|
засідання Ради закладу
|
директор
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма
узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Приміт-ка
|
1
|
Організаційна робота
|
||||
|
1.Погодити та затвердити графік роботи медсестри
2.Систематично вести обов'язкову документацію за встановленою формою.
3.Брати активну участь в реалізації плану роботи ЗДО на 2024/2025 н.р.
|
вересень
постійно
постійно
|
графік
докумен-тація
реалізація
|
директор
медична сестра
|
|
2
|
Лікувально – профілактична робота
|
||||
|
1.Проводити поглиблені огляди дітей.
2.Виконувати профілактичні щеплення згідно з річним планом.
3.Підготовити дітей для планових медоглядів лікарями.
4.Проводити комплексне оздоровлення дітей.
5.Обстежити дітей і співробітників на ентеробіоз та гельмінтози.
6.Організовувати спостереження за диспансерними дітьми та оформляти відповідну докусентацію
7.Забезпечити медкабінет необхідними ліками та медичними інструментами.
|
упродовжроку постійно
лютий – березень
постійно
2 рази в рік
постійно
за планом
за планом
1 раз в місяць.
|
Ф-26
карточки
журнал
журнал
журнал
журнал
|
медична сестра
медична сестра
медична сестра
медична сестра
медична сестра
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма
узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Приміт-ка
|
|
8.Провести антропометрію.
9.Проводити огляд дітей на педикульоз
10. Проводити облік контролю за проведенням фізкультурних занять у всіх вікових груп
11. Надавати своєчасну медичну допомогу дітям, які захворіли, ізолювати їх до приходу батьків
|
щоквартально
щотижня
упродовжроку
система-тично
упродовж року
постійно
|
журнал
журнал
практична реалізація
|
медична сестра
медична сестра
медична сестра
|
|
3
|
Протиепідемічна робота
|
|
|
|
|
|
1.Організувати сезонну профілактику інфекційних захворювань та проводити протиепідемічні заходи щодо боротьби з ними.
2.Контролювати ранковий прийом дітей в ЗДО з температурним скринінгом
3.Контролювати проходження медоглядів працівниками ЗДО.
4.Ознайомлювати працівників ЗДО з методикою проведення дезінфекційного режиму новими препаратами.
|
упродовжроку
постійно
постійно
постійно
|
журнал
журнал
журнал
|
медична сестра
медична сестра
медична сестра
медична сестра
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма
узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Приміт-ка
|
|
4
|
Харчування дітей
|
|||||
|
1.Контролювати санітарний стан харчоблоку.
2.Контролювати якість та терміни реалізації харчових продуктів.
3.Контролювати дотримання технології приготування їжі, закладку в страви основних продуктів.
4.Контролювати дотримання графіка видачі їжі.
5.Контролювати веденням відповідної документації на харчоблоці.
|
постійно
постійно
постійно
постійно
постійно
|
журнал
|
медична сестра
|
|
|
5.
|
Санітарно – гігієнічна робота
|
|||||
|
1.Контролювати санітарний стан груп, пральні, музичного залу, ігрових майданчиків, технічних приміщень.
2.Котролювати дотримання повітряно – температурного режиму.
3.Контролювати дотримання графіка прибирання груп.
4.Контролювати дотримання правил миття іграшок і посуду.
|
постійно
постійно
постійно
постійно
|
журнал
|
медична сестра
|
|
№
з/п
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Форма
узагальнення
|
Відпові-дальні
|
Приміт-ка
|
|
5.Контролювати дотримання санітарно - гігієнічних навичок персоналом ЗДО.
6.Контролювати дотримання культурно - гігієнічних навичок дітей ЗДО.
7.Провести заняття по санмінімуму з працівниками ЗДО.
|
постійно
постійно
лютий
|
журнал
|
|
|
6.
|
Санітарно- просвітницька робота
|
||||
|
Провести консультації:
1 Як вживати вітаміни
2. Скільки повинна спати дитина?
3.Вплив здорового способу організації життя сім’ї на розвиток і виховання дитини, зміцнення її здоров’я
Засідання санмінімуму
Надання першої долікарської допомоги
|
вересень
січень
березень
1 р в місяць
|
матеріали
матеріали
|
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Дотримання
вимог Інструкції з організ.харчування дітей у ДНЗ
|
Відпові-дальний
|
Примітка
|
1
|
Загальна організація
|
|||
Встановлення режиму харчування
|
П.1.2
|
медична сестра
|
|
|
Наявність меню-вивіски (про денне меню), графіка видачі їжі
|
П.1.25
|
медична сестра
|
|
|
Зберігання добових проб
|
П.1.3
|
медична сестра
|
|
|
Організація санітарно-освітньої роботи серед персоналу, батьків з питань організації раціонального харчування дітей, заслуховування питань організації харчування на зборах, нарадах тощо.
|
П.1.4
|
медична сестра
|
|
|
Наявність приписів Держпродспоживслужби щодо порушення санітарно-гігієнічного режиму, калорійність страв тощо.
|
П.1.5
|
медична сестра
|
|
|
Порівняльні таблиці виконання норм тощо.
|
П.1.24
|
медична сестра
|
|
|
Проведення контролю за дотриманням посадових обов'язків осіб, відповідальних за харчування, проходження медичних оглядів
|
П.1.9
|
директор
|
|
|
Організація питного режиму.
|
|
|
|
|
2
|
Матеріально-технічне забезпечення
|
|||
Наявність харчоблоку, комори, овочесховища тощо, відповідальність їх утримання до санітарно-гігієнічних вимог, запас продуктів у коморі
|
П.5,1,5.2,5.13,5.14,5.15,1.16,1.17
|
завгосп
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Дотримання
вимог Інструкції з організ.харчування дітей у ДНЗ
|
Відпові-дальний
|
Примітка
|
|
Стан технологічного, холодильного обладнання, його кількість, характеристика робочого стану.
|
П.4.5,4.6,4.7,4.10,
4.11, 4.12,4.13,
4.16,4.17,
4.18,4.19
|
завгосп
|
|
Забезпечення закладу необхідною кількістю посуду, його маркування та використання за призначенням.
|
П.5,2,1.26
|
завгосп
|
|
|
3
|
Дотримання вимог безпеки
|
|||
Наявність інструкцій щодо правил миття посуду, використання мийних засобів, технологічного обладнання тощо.
|
П.5.3
|
Сестра медична
|
|
|
Правильність використання електроприладів
|
|
завгосп
|
|
|
4
|
Нормативно-технологічна документація
|
|||
Наявність примірного двотижневого меню
|
П.1.12
|
медична сестра
|
|
|
Наявність щоденного меню-розкладки
|
П.1.18
|
медична сестра
|
|
|
Наявність картотеки страв
|
П.1.20
|
медична сестра
|
|
|
Відповідність меню-розкладки картотеці страв
|
|
медична сестра
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Дотримання
вимог Інструкції з організ.харчування дітей у ДНЗ
|
Відпові-дальний
|
Примітка
|
5
|
Ведення документації харчування
|
|||
Зошит обліку відходів
|
П.1.21
|
медична сестра
Завгосп
|
|
|
Журнал бракеражу готової продукції
|
П.1.22
|
|
||
Журнал обліку виконання норм харчування
|
П.1.30
|
|
||
Журнал бракеражу сирої продукції
|
П.1.37,4.8
|
|
||
Журнал здоров'я працівників харчоблоку
|
П.1.37
|
|
||
Книга складського обліку
|
П.1.38, 4.9
|
|
||
Заява на продукти
|
П.1.15
|
|
||
6
|
Виховання культурно-гігієнічних навичок
|
|||
Організація чергування дітей
|
П.1.7 – 1.10
|
вихователі
|
|
|
Сервірування столу
|
П.1.28
|
|
||
Дотримання графіка отримання їжі
|
П.1.27
|
помічники вихователя
|
|
|
Взаємодія вихователя і помічника вихователя
|
П.1.17
|
|
|
|
Використання різних методів і прийомів щодо виховання у дітей культурно-гігієнічних навичок
|
П.1.19
|
вихователі
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Приміт-ки
|
1
|
Створення матеріальної бази
|
|||
|
1. Забезпечення щоденного функціонування тематичного куточку «ОСТРІВЕЦЬ БЕЗПЕКИ», в якому зібрано наочний, методичний, демонстраційний, науково-інформаційний, художній матерал з різних розділів програми з основ безпеки життєдіяльності дитини
2. Доповнення методичних матеріалів з основ безпеки життєдіяльності розробками занять, ігор тощо
3. Поповнення в кожній віковій групі куточків інформаційної грамотності з охорони життя і здоров’я дітей
|
вересень
упродовж року
упродовж року
|
вихователі
вихователі
вихователі
|
|
2
|
Робота з кадрами
|
|
|
|
|
1. Вивчення посадових інструкцій з охорони праці
2. Проведення бесід, консультацій, тематичних занять з безпеки життєдіяльності під час робочого дня
3. Проведення інструктажів (вступний- при зарахуванні на роботу; первинний – на робочому місці; повторний – на робочому місці; цільовий – перед екскурсіями, пішими переходами, цільовими прогулянками)
|
вересень
упродовж року
систематично
за потребою
систематично
1р.на міс.
|
директор
директор
заступник завідувача з господарства
вихователі
|
|
3
|
Робота з дітьми
|
|||
|
1. Проведення інтегрованих занять з БЖД
2. Проведення різних видів ігор з БЖД
|
систематично 1 р.в кв.
|
вихователі
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Приміт-ки
|
|
|
3. Проведення цільових прогулянок,
екскурсій
4. Проведення розважальних заходів на теми: «Це повинен знати кожний», «Вогонь-друг, вогонь-ворог», «Азбуку безпеки завчи до ладу»
|
щомісяця
упродовж року
|
вихователі
вихователі
|
|
|
4
|
Робота з батьками
|
||||
|
1. Оновлення інформації з охорони життя і здоров’я дітей у куточках для батьків (інформаційні бюлетні, папки-пересувки, стенди тощо)
2. Проведення бесід консультацій з БЖД
3. Залучення батьків до участі у спортивних святах, розвагах з питань безпеки
|
упродовж року за планом
|
вихователі
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відповідпові-дальний
|
Приміт-ки
|
1
|
Проведення екскурсій для дітей старшої групи до школи:
· На територію школи
· У шкільну бібліотеку;
· У класні кабінети;
· У спортзал;
· У шкільну майстерню
|
Протягом року
|
вихователі
|
|
2
|
Організація виступів початкової школи з концертами, виставами у ЗДО
|
упродовж року
|
завуч
вчитель 1-го класу
|
|
3
|
Організація взаємовідвідувань виставок дитячих робіт
|
упродовж року
|
вихователі
вчитель
|
|
4
|
Проведення свята випуску дітей ЗДО до школи
|
травень
|
вихователі
|
|
5
|
Проведенняметодичного мосту «Дитячий садок – початкова школа».
|
жовтень
|
Вихователі,
вчитель 1-го класу
|
|
6
|
Організація роботи з батьками:
· Тематична виставка «Батькам майбутніх першокласників»;
· Інформаційні матеріали до тематичної папки:”Чи готова дитина до навчання в школі”, “Ми йдемо до школи”;
· Батьківські збори у ЗДО з запрошенням вчителів.
· Установчі батьківські збори у школі
|
жовтень
жовтень-березень
травень
травень
|
вихователі
вчитель 1-го класу
|
|
7
|
Організація роботи з дітьми:
· Прийом дітей у перший клас.
|
червень-серпень
|
Завуч школи
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Приміт-ки
|
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
|
День дошкілля
“Щоб не потрапити раптом в біду”
Лялькова вистава “Лісова аптека”
День здоров’я
День іменинника
Розвага “Це повинен знати кожний” (протипожежна безпека)
Свято осені
Спортивне свято
Лялькова вистава “Один вдома”(особиста безпека)
Свято “Святий Миколаю”
Новорічні свята
Різдво
Інтелектуальна гра “Загадкова скарбниця”
Свято матусі
Розвага “Давайте жити дружно”
Свято “Великдень”
Розвага “Чарівна паличка” (дорожній рух)
Випускні ранки
День захисту дітей
|
вересень
жовтень
листопад
1 раз на міс.
1 раз на міс.
лютий
листопад
1р.на кв.
січень
грудень
грудень
січень
лютий
березень
березень
квітень
квітень
травень
червень
|
Вихователі
та музкерівник
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Форма відбиття
|
1
|
Заняття 1.
Загартування-основа здоров'я.
1. Місце загартування в системі оздоровчих заходів.
2. Види загартування , його значення для здоровя дитини.
3. Послідовність етапів проведення контрастного загартування.
|
червень
|
медична сестра
|
інформація
бесіда
інформація
|
2
|
Заняття 2.
Інвентар, обладнання, для проведення загартування.
1. Підбір інвентаря, обладнання
для проведення загартування.
2. Виготовлення таблиць-памяток
поетапного контрастного
загартування.
3. Проведення послідовного
контрастного загартування.
|
червень
|
медична
сестра
вихователі
|
інформація
практичне виконання
практичний показ
|
№
|
Тема
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Примітка
|
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
|
Організація і проведення ігор з водою.
Організація і дотримання режиму в літній період.
Загартування дітей сонцем.
Загартування дітей водою.
Загартування дітей повітрям.
Спостереження в природі влітку.
Раціональний добір рухливих ігор в літній період.
Організація і проведення свят, розваг, конкурсів дитячого малюнку на асфальті.
Забезпечуємо охорону життєдіяльності дитини .
Попередження інфекційно-кишкових захворювань.
Готуємо групову ділянку для прогулянки.
|
червень
червень
червень
червень
червень
липень
липень
червень-серпень
липень
червень
червень
|
директор
медична
сестра
медична сестра
медична сестра
медична сестра
в-ль Савчук
Т.І.
В-ль Петракович О.С.
Музкерівник
директор
медична сестра
медична сестра
|
|
№
|
Тема
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Примітка
|
1
2
|
Профілактика дитячого травматизму, охорона життя дітей від надзвичайних ситуацій. (Норми поведінки дітей під час НС)
Дотримання педперсоналом ТБ в літній період.
|
червень
червень
|
директор
директор
|
|
№
|
Вид вивчення
|
Термін
|
Обєкт
|
Субєкт
|
Приміт-ки
|
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
|
Вибіркове вивчення
Проведення ранкової гімнастики
Проведення занять з фізкультури
Проведення рухливих ігор, включаючи народні.
Дотримання питного режиму (наявність графіків).
Дотримання рухового режиму в літній період.
Урізноманітнення харчування. Дотримання санітарно-гігієнічних норм на харчоблоці.
Дотримання режиму дня
Проведення гігієнічної гімнастики.
Проведення загартування дітей:
· Повітрям;
· Сонцем;
· Водою;
· Ходьба босоніж
Закріплення навичок самостійності у проведенні простих водних процедур.
Проведення спортивних та музичних свят та розваг, днів здоров’я.
Упорядкування літньої форми одягу, наявність у дітей головних уборів
Проведення трудової діяльності (на городі , на майданчику – з метою виховання працелюбності)
Систематичність проведення музичних і спортивних розваг
Обладнання та оснащення педагогічного процесу:
· Оновлення та поповнення куточків матеріалами для батьків з ОЖЗД
· Поповнення і оновлення ігрових розвиваючих зон по групах
|
щоденно
щоденно
щоденно
щоденно
постійно
постійно
постійно
щоденно
щоденно
щоденно
постійно
1 рміс
упродовж літа
-\-
-\-
-\-
|
всі групи
всі групи
харчо-блок
всі групи
всі групи
всі групи
всі групи
-\-
садові групи
всі групи
-\-
|
директор
медична сестра
медична сестра
директор
медична сестра
вихователі
вихователі
медична сестра
вихователі
медична сестра
вихователі
|
рекомендації
рекомендації
(сон при відчинених вікнах)
(сонячні
ванни на денній прогулянці +головний убір)
(контрастне обливання стоп ніг за підгрупами)
(у суху погоду)
|
№
|
Заходи
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Примітки
|
1
2
3
45
6
|
Консультації
Профілактика дитячого травматизму, охорона життя дітей від надзвичайних ситуацій (норми поведінки дітей під час НС)
Загартування сонцем, повітрям, водою дітей вдома, на відпочинку.
Як організувати спортивний куточок вдома.
Харчування дітей в літній період.
Одяг дітей влітку.
Як організувати рухливу гру.
|
червень
червень
червень
липень
липень
серпень
|
директор
медична сестра
вихователі
медична сестра
вихователі
|
памятки для батьків під розпис
|
|
Стенди
· Обережно-гриби, ягоди!
· Відпочинок на водоймах.
· Поведінка у надзвичайних ситуаціях: під час грози, урагану.
|
червень
липень
серпень
|
вихователі
|
|
1
2
3
|
Спільні свята
Спортивне свято”Мама, тато, я – дружна сім’я”.
Свято казки
Свято народної пісні.
|
червень
липень
серпень
|
вихователі
вихователі
вихователі
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Приміт-ки
|
1
2
3
4
|
Поповнити літературу з загартування.
Виготовити атрибути до рухливих ігор (народних).
Виготовити інформаційну папку (на допомогу вихователям) «Червоне літечко»:
· Обережно, гриби;
· Як поводити себе на водоймах;
· Поведінка у надзвичайних ситуаціях: у грозу, ураган.
Підготувати зразки планування навчально-виховної роботи в літній період
|
червень
червень
липень
червень
|
вихователі
Вихователі
вихователі
вихователі
|
|
№
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Приміт-ки
|
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
|
Завезти пісок, придбати тенти для накриття пісочниці.
Придбати пісочні набори.
Придбати басейн. Організувати доріжки загартування водою.
Придбати великі парасольки для захисту дітей від прямих променів сонця.
Придбати посуд для ігор з водою.
Придбати м’ячі, скакалки.
Придбати папір для зображувальної діяльності дітей.
Придбати соки, овочі, фрукти, ягоди.
Організувати фарбування обладнання на ігрових майданчиках.
Провести поточний ремонт групових приміщень, коридорів, харчоблоку.
Дообладнати спортивний майданчик, пісочниці.
|
червень
червень
червень
червень
червень
липень
липень
постійно
червень
упродовж літа
липень -червень
|
Завідувач з господарства
вихователі
директор
директор
директор
завідувач з господарства
завідувач з господарства
завідувач з господарства
завідувач з господарства
|
|
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Приміт-ки
|
1
2
3
4
5
6
|
Проведення щоденних профілактичних оглядів дітей у всіх вікових групах.
Проведення поглиблених оглядів дітей.
Проведення антропометричних вимірювань.
Ведення нагляду за виконанням санітарно-гігієнічних правил приготування їжі та кулінарною обробкою продуктів.
Перевірка якості харчування та виконання натуральних норм харчування.
Використання в харчуванні йодованої солі, соків, фруктів .
|
щоденно упродовж літа
липень
червень постійно упродовж літа
постійно упродовж літа упродовж літа
|
Медична сестра
Медична сестра
директор
Медична сестра
|
|
|
Зміст роботи
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Приміт-ки
|
1
2
3
4
|
Розробка та реалізація заходів щодо здійснення оздоровчої компанії в літній період.
Розробка та суворе дотримання раціонального режиму дня, рухового режиму.
Здійснення повного комплексу оздоровчо-загартовуючих заходів передбачених програмою :
Загартування повітрям:
• Організація всього життя дітей на свіжому повітрі;
• Сон з відкритими вікнами;
• Під час перевдягання дітей після сну;
• При проведенні ранкової
гімнастики;
• У фізкультурно-музичному залі виконання вправ босоніж у самих трусах;
• Ранковий прийом дітей на свіжому повітрі;
Загартування сонцем:
• Під час ранкової прогулянки;
• У процесі дальності дітей (згідно гігієнічним
рекомендаціям); Загартування водою:
• Обливання ніг водою контрастних температур з поступовим зниженням температури:
• Контрастні ніжні ванни з тупцюванням у двох ємкостях різних температур;
Неспецифічні заходи загартування у повсякденному житті:
• Гігієнічні водні процедури (умивання, миття рук до ліктів, ніг) з використанням прохолодної води;
• Ходіння босоніж по траві, піску, ґрунтовому покриттю;
Проведення повного обсягу форм фізичного виховання, передбаченого програмою
виховання, дотримуючись рекомендацій щодо їх тривалості, насиченості динамічним компонентом, застосування елементів корегуючої гімнастики, умов проведення: • Заняття з фізкультури;
• Ранкова гімнастика;
• Гігієнічна гімнастика після
денного сну;
• Рухливі ігри;
• Пішохідні переходи;
• Спортивні розваги, свята,
змагання.
|
травень
травень
упродовж літа
упродовж літа
|
Медична сестра
Медична сестра вихователі
Медична сестра вихователі
педагоги
|
|
№
|
Тема
|
Термін
|
Відпові-дальний
|
Приміт-ки
|
1
2
3
4
1
2
3
4
5
|
Спортивні свята та розваги
Веселі старти
Школа м’яча
День здоров’я
Тато, мама, я - дружна сім’я.
Музичні свята та розваги
День захисту дітей.
Свято народної пісні.
Музичний калейдоскоп.
Спас Яблучний
День незалежності України.
|
червень
липень
липень
серпень
червень
липень
липень
серпень
серпень
|
вихователі
Вихователі
|
|